Juraj BeňákJuraj Beňák je IT špecialista a cestovateľ, ktorý miluje knihy a bádanie a pomáha ostatným nájsť ich zmysel zivota – robiť to, čo milujete a milovať to, čo robíte.

Juraj začal s osobnostným rozvojom v roku 2005 kedy sa začal venovať cchi-kungu a zaujímať sa o duchovnú sféru. To ho prinútilo pýtať sa otázky ľudí z bezprostredného okoloia ako aj samého seba. Čitaním sa mu rozšírili obzory a zistil, že vzdelavanie má obrovskú cenu. V roku 2005 preto odišiel pracovať do Čiech aby si vylepšil anglický jazyk a taktiež zarobil na vytúženú cestu do Austrálie.

To sa mu splnilo koncom roku 2007 kedy odišiel do Brisbane v štáte Queensland, kde žije doteraz. Vďaka dobrému známemu sa dostal k osobnostnému rozvoju a stretol najlepších ľudí v obore ako Dr. John Demartini, John Assaraf, Richard Branson, Tim Ferris, Chris Howard a mnohých ďaľších.

Aj vďaka štúdiu alternatívnej medicíny Juraj zistil, že každý človek má obrovské schopnosti a kapacity, ktoré sú zanedbávané a zostávajú nevyužité. Ako povedal Nelson Mandela vo svojom inauguračnom prejave:

“Náš najväčší strach nie je preto, že sme neadekvátni,
Náš najväščí strach je preto, že naša moc nepozná hranice.”

(Pôvodne napísané autorkou Marianne Williamson)