Niekoľko rokov som chodieval do obchodu Billa – bol blízko, mal som ho hneď pri zastávke takže vždy po ceste z práce som nakúpil čo som potreboval a mal hlavne výrobky, ktoré som preferoval. Neskôr však neďaleko otvorili Tesco. Oveľa väčší výber, priaznivejšie ceny a otvorený nonstop. Čo si viac človek môže priať? Keď som zabudol kúpiť mlieko aby mi priateľka spravila večer puding, už som nemusel čakať do ďaľšieho dňa. Stačilo 10 minút a bol som naspäť aj s mliekom. Preto bez akýchkoľvek ťažkých zmien a prehováračiek od zamestnancov Billy som začal jednoducho chodiť nakupovať do Tesca.

So vzťahmi je to podobne. Ak Vám niekto vyhovuje ste s ním, chodíte spolu, trávite čas, máte sex, vediete inteligentné konverzácie atď. Avšak ak sa pred Vami objaví príležitosť a príde niekto iný, kto lepšie vyzerá (áno, vzhľad je pre nás dôležitý), má lepšiu prácu (musí sa vedieť postarať o nás aj potenciálneho potomka), má väčšie ambície ako len malý byt a Felícia v garáži… Chápete. Môžeme si hovoriť čo len chceme, všetky tieto veci sú pre nás dôležité  ak chceme vychovať rodinu prípadne mať kariéru a chceme aby rodinu vychova niekto iný, hľadáme presne toho, kto nám do toho sadne.

Chápem, že to znie ako biznis ale to vzťahy sú. Veď aj manželstvo začína prsteňom, pokračuje venom a ak sa rozviedete, prídete o polovicu majetku což málokto znáša ľahko.

Preto ak chcete aby s Vmi Váš partner zostal, musíte vedieť, čo je pre neho dôležité a mu to ponúknuť. Samozrejme to platí aj naopak. Skúsim na príklade. Pre moju bývalú priateľku je dôležitá krása, móda, písanie a biznis. Ak teda chcem aby so mnou šla na vianočnú párty tak neprídem za ňou a nevyvalím, že “O dva týždne ideme na párty” pretože by ma asi niekam poslala. Ale keď za ňou prídem a poviem jej “Zlatko, o dva týždne je párty, kde bude kopec zdravého jedla a môžeš sa naučiť nové recepty, bude tam jedna známa, ktorá píše o móde takže sa budete mať o čom rozprávať a môj šéf, ktorý ako vieš, vedie veľký biznis.” Je pravdepodobné, že potom so mnou pôjde? Samozrejme, že hej. Je moja povinnosť jej predať to, čo ja chcem a jej povinnosťou mi predať to, čo chcem ja.

Zistite si, čo je pre Vášho partnera dôležité a potom s ním tak komunikujte. Je to Vaša povinnosť a je to naozaj umenie komunikovať.