Odchod starého a príchod nového roka je príležitosťou sa pozrieť na to, čo sa nám za ten minulý prihodilo, čo sme dosiahli, ako nám to prospelo, poďakovať a taktiež sa sústrediť na to nové čo nám priniesie rok nový.

Chcel by som Vám priblížiť metódu, ktorú som použil ja a pretože si myslím, že je veľmi jednoduchá ale účinná, ju napíšem sem. Budete potrebovať papier a pero prípadne počítač ale písanie je veľmi dôležité.

  1. Zatvorte oči a choďte v pamäti späť na začiatok minulého roka.
  2. Pospomínajte si na udalosti, ktoré sa Vám prihodili, či už v súkromnom alebo profesionálnom živote. Koho ste stretli, s kým te sa zoznámili, ktoré miesta ste navštívili, možno ste si našli novú prácu prípadne prišli o starú. Nech je to čokoľvek, nájdite rýchlo 5 dôvodov ako Vám to poslúžilo. Ak ste prišli o prácu prípadne majetok, bude hľadanie možno ťažšie ale vždy sú tam aj výhody ako napr. viac času na hobby, môžem robiť to čo ma baví, trávim viac času s rodinou, našiel som si prácu, ktorá ma napĺňa a je lepšie platená atď. Strata majetku má tiež svoje klady, nech to znie akokoľvek divne, a majetok len zmení jednu formu na inú pretože aj za pokutu dostanete niečo a možno to už v budúcnosti nespravíte nespravíte což Vám možno ušetrí peniaze prípadne zachráni život.
  3. Zaspomínajte na úspechy aj neúspechy. Z úspechu máte radosť ale prináša spokojnosť a člove prestane rásť. Naopak neúspech je zvyčajne výsledkom zlého plánovania prípadne ste skúšali robiť niečo, čo Vás nie až tak celkom baví a pri prvom náznaku ťažkostí ste to vzdali. Ak to skúsite znova  tým čo Vás naozaj baví, prekážky ľahko prekonáte pretože sa nevzdáte.
  4. Napíšte si cieľe na nový rok. Cieľe, ktoré su zapísané na papiery majú o 1000% väčšiu šancu, že sa splnia. Napíšte si cieľe, ktoré Vás budú nútiť myslieť a robiť niečo nové ale zároveň budú realistické.

Nezabudnite potom svoje cieľe pravidelne čítať a pracovať na nich. Ak budete, určite sa Vám splnia.

Želám Vám všetko dobré v novom roku, veľa splnených cieľov a veľa úspechov v osobnom aj profesionálnom živote.

Juraj Beňák