V piatok 23 marca bolo v Brisbane v Austrálii veľké podujatie, kde vystupovali ľudia z Austrálie ale aj zo Spojených Štátov a hovorili na téma predaja, prezentácie, osobného rozvoja, online marketingu, investovania do nehnuteľností alebo výskumu mozgu (áno, čítate správne). Boli to Mike Koenigs, Sean Roach, Lisa Sasevich a John Assaraf, ktorého ste taktiež mohli zazrieť v snímke Tajomstvo.

John Assaraf má za sebou plodnú kariéru nielen v realitnej spoločnosti ReMax Indiana ale aj v spoločnosti Bamboo.com, ktorá mu priniesla behom prvých 10 mesiacov sumu 30 miliónov. Dnes sa hlavne venuje svojej spoločnosti Praxis Now, ktorá sa zaoberá výskumom mozgu, ako funguje a ako z neho vyťažiť maximum.

John Assaraf v Brisbane

Začiatky

Keď mal 13 až 17 tak podvádzal, klamal a využíval iných pretože to videl ako jedinú možnú cestu k bohatstvu a to si myslel, že robia všetci ľudia čo majú peniaze. Potom stretol Allana Browna a svoj názor zmenil.

Pán Brown sa ho spýtal otázky ako:

„Ktorý deň chceš byť bez konečne dlhu?“

„Čo je dôvodom toho, že dosahuješ výsledkov aké dosahuješ?“

„Kedy chceš odísť do dôchodku?“

Na poslednú otázku John odvetil 45 pretože si myslel, že pán Brown už nebude nažive a nebude ho mať kto skontrolovať. John mal nízku sebadôveru a vytvoril si o sebe obraz, že nie je dobrý, nič nedokáže a nič veľké sa mu nikdy nepodarí. Aj kvôli tomu odišiel zo školy a začal pracovať.

Allan Brown ho začal trénovať a meniť jeho zmýšlanie o peniazoch, ľudoch, úspechu ako aj mnohých ďaľších veciach ako sú negatívny rozhovor so samým sebou, stanovenie cieľov, ich štrukturovanie atď. Toto ho zmenilo natoľko, že je z neho dnes úspešný podnikateľ, autor a rečník, ktorý cestuje po celom svete a rozpráva o svojom výskume a programoch na to, aby ľudia mohli spraviť zmeny nevyhnutné k dosiahnutiu toho, po čom túžia.

John Assaraf v Brisbane

Podstatou jeho výskumu je, že vedome vieme ovplyvniť asi 2% našich aktivít kdežto nevedome resp. podvedomie kontroluje až 98% všetkých činností! Každá z týhto častí vedomia komunikuje inak a na to, aby sme ovplyvnili podvedomie musíme použiť vizuálne prvky ako obrázky alebo vizualizáciu. Naše správanie prirovnal k termostatu, ktorý máme nastavený napríklad na určitú finančnú hladinu a keď sa z nej vychýlime, či už výhrou alebo ponukou na lepšiu prácu tak vo vačšine prípadov peniaze stratíme prípadne túto ponuku sabotujeme. Ako z toho von?

„Nezarábate toľko, koľko ste schopný ale toľko, na koľko ste programovaný.”

John má na to svoj vlastný program s afirmáciami, cvičeniami atď ale rozhodne pomáha zmeniť napr. to ako so sebou hovoríme. Slová ako „nedá sa“ alebo „nemožné“ by sa v slovníku ľudí, ktorý chcú niečo dosiahnuť nemali objaviť (zastavujú naše myšlienkové pochody a mozog prestáva hľadať riešenia).

„Napoleon Bonaparte povedal: Nemožné – slovo ktoré nájdete jedine v slovníku hlupákov.“

Ak hráte na hudobný nástroj, ste rečník alebo robíte nejaký šport, určite viete, že si nenacvičíte prednášku z jedného opakovania alebo sa nenaučíte hrať na husle za jediný rok hraním raz za mesiac.

Johnov program teda spočíva v „preprogramovaní“ Nášho softwéru (podvedomého myslenia), ktorý nám potom umožní rozmýšlať inak v rôznych situáciach a namiesto programu Zúfalstvo 2.0 prípadne Obezita 7 bude bežať  Úspech 1.1 resp. Zdravie 3.5.

Mozog má úžasnú plastcitu a dokáže vybudovať nove neurónové prepojenia. Je to ako s cestičkou v lese – choďte po nej často a bude časom vyšlapaná a stará zarastie trávou. Tak je to aj s našimi návykmi – robme ich každý deň a stanú sa zvykom.

„Pre každú negatívnu skúsenosť musíte mať 5 až 7 pozitývnych skúseností aby ste ich dali do rovnováhy.“

John Assaraf v Brisbane

Ak chcete niečo zmeniť prípadne vytvoriť nový návyk, skúste 30 dní robiť každý deň túto činnosť a ona sa potom stane automatickou, ako čistenie zubov alebo umývanie rúk pred jedlom. Nižšie nájdete odkaz na dokument, ktorý si môžete vytlačiť a napísať si do riadku čo chcete zmeniť a na začiatku stĺpca dátum od – do. Či už je to čítanie hodinu denne, naučenie sa 5 nových slovíčok v cudzom jazyku, pozeranie menej TV alebo športovanie. Držím Vám palce

Môžete sa o svoje skúsenosti podeliť v kometároch a podporiť tým aj ďalších.

PS: John povedal „Zujíma Vás to alebo ste pevne rozhodnutý?“ Ak Vás to len zaujíma, spravíte to čo je pohodlné. Ak ste rozhodnutý, spravíte to, čo je treba.

Juraj Beňák

Stiahnite si pdf súbor a zmeňte svoj návyk